Jak zbudowane są zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa

Zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa to nowoczesne rozwiązania technologiczne służące do przechowywania i dystrybucji oleju napędowego. Każdy, kto na co dzień w swojej działalności wykorzystuje duże ilości paliw i wizyty na stacjach benzynowych byłyby dla niego dużą stratą czasu, powinien rozważyć zakup zbiornika dwupłaszczowego paliwowego i posadowienie go w obrębie posesji mieszkalnej, gospodarstwa rolnego czy terenu należącego do firmy.

Z jakich materiałów wykonuje się zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe?

Zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa produkowane są ze stali lub z tworzyw sztucznych. Niewielkie zbiorniki dla odbiorców indywidualnych najczęściej są zbiornikami z tworzyw.

Tworzywa do produkcji zbiorników muszą charakteryzować się antystatycznością, gdyż gromadzące się na powierzchni zbiornika ładunki elektryczne mogłyby stać się przyczyną eksplozji i pożaru.

Do produkcji zbiorników paliwowych najczęściej wykorzystuje się wysokiej jakości polietylen.

Polietylen to tworzywo ogólnie dostępne i tanie. Jest on nie tylko elektrostatyczny, ale także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdza się w ekstremalnych warunkach atmosferycznych; jest niewrażliwy na wahania temperatur i działanie promieniowania UV. Z biegiem czasu polietylen nie traci swoich właściwości i poddany recyklingowi może być wykorzystany ponownie.

Jak skonstruowany jest zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy?

Zbiornik dwupłaszczowy zbudowany jest z dwóch pojemników: wewnętrznego i zewnętrznego. Zbiornik wewnętrzny nazywany jest właściwym; zewnętrzny to pokrywa ochronna zbiornika właściwego. Zewnętrzny zbiornik jest płaszczem ochronnym, który zapobiega wyciekowi paliwa do środowiska, a także zatrzymuje nieprzyjemny zapach paliwa.

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe wyposaża się w pompy, przewody (węże) do dystrybucji paliwa, pistolet do aplikacji, filtry oraz liczniki.

Dwupłaszczowe zbiorniki z polietylenu produkowane są w różnych pojemnościach. Najmniejsze zbiorniki mają pojemność 1000 litrów. W dużych gospodarstwach i w firmach warto posiadać zbiorniki dwupłaszczowe o pojemności większej, niż 5 tysięcy litrów.

Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo – czy to bezpieczne?

Paliwa płynne to substancje łatwopalne, a ich pary są silnie toksyczne. Zasadnym jest więc bezwzględne przestrzeganie przepisów dotyczących bezpiecznego przewożenia i magazynowania paliw oraz ich wewnętrznej dystrybucji.

Dobrej jakości zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy powinien posiadać atest bezpieczeństwa. Niezwykle istotne jest także odpowiednie posadowienie zbiornika, z zachowaniem przepisowych dotyczących odległości od poszczególnych obiektów sąsiadujących ze zbiornikiem.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa ludzi i środowiska naturalnego ważne jest także prawidłowe użytkowanie zbiornika, serwisowanie urządzenia i sprawdzanie systemów zabezpieczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ