To dzieje się coraz częściej: wypadanie włosów, przerzedzenie fryzury i utrata objętości oraz gęstości. Statystyki są nieubłagane: problemy z włosami miewa co piąta kobieta i co trzeci mężczyzna. Czynników osłabiających włosy jest wiele, niektórych niestety nie da się wyeliminować. Wiele osób zastanawia się wówczas nad zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Czy mezoterapia włosów to dobre rozwiązanie? Czym ją zastąpić?

Czym jest mezoterapia włosów i skóry głowy?

Mezoterapia to zabieg hamujący wypadanie włosów i powstrzymujący postępujące łysienie u pacjenta. Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skalpu substancjami, które pobudzają wzrost włosów. Ma ona również hamować ich wypadanie.

Zabieg nie jest bolesny, choć wiele osób odczuwa dyskomfort i strach przed igłami. Można wówczas zdecydować się na mezoterapię bezigłową skóry głowy – jest ona łagodniejsza dla pacjenta, ale jednocześnie – nieco mniej skuteczna. Mezoterapia zbiera dobre opinie, ale ma jednocześnie wiele przeciwwskazań, do których oprócz ciąży i karmienia piersią należą:

– dni podczas menstruacji,
– choroby nowotworowe,
– alergia,
– cukrzyca,
– zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
– stany zapalne i wszelkie infekcje skóry.

Co zamiast mezoterapii włosów?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na kondycję i poprawę stanu włosów mogą mieć wpływ naturalne olejki oraz zbieg olejowania włosów. Z pewnością wymaga on więcej cierpliwości i częściej trzeba go powtarzać, ale jest on jednocześnie bezpieczny i w pełni naturalny (olejowanie włosów mogą robić nawet kobiety w ciąży). Kurację można wykonać w wolnym czasie i w zaciszu własnego domu – dla wielu osób jest to nieporównywalny komfort.

Jak działa i czym jest olejowanie włosów?

To zabieg od stuleci popularny w Indiach oraz innych tropikalnych rejonach świata. Wcieranie olejków w skórę głowy i włosy wpływa na cebulki i poprawia krążenie w skórze głowy. Szereg witamin i minerałów oraz dobre kwasy tłuszczowe dostarczane są do wnętrza włosów i bezpośrednio do ich cebulek. Systematycznie wykonywane olejowanie włosów naprawia ich strukturę, intensyfikuje wygląd i blask, hamuje wypadanie i pobudza cebulki do wzrostu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ